Herní svět

 • Arkham Horror (20) - Série hororových povídek o mýtu Cthulhu amerického autora H. P. Lovecrafta vás zavede do temného světa příšer nepocházejících z tohoto světa. Skupinka vyšetřovatelů se snaží vyčistit městečko od těchto potvor. Nejjednodušším způsobem je uzavření bran, kterými do něj vstupují. Ovšem temné síly se jen tak zastrašit nenechají a příchod prastarého se blíží... Do světa Cthulhu patří nejen hra Arkham Horror a její rozšíření, ale také několik dalších her jako např. Mansion of Madnes, Elder Sign a také karetní hra Call of Cthulhu.
 • Blokusové hry (3) - Blokus se stal jednou z nejúspěšnějších moderních abstraktních her vůbec a tento úspěch s sebou přinesl v rychlém sledu několik dalších her s podobným herním principem. Na úspěchu má určitě svůj podíl jasný cíl hry, jednoduchá pravidla, krátký herní čas a v neposlední řadě hezký herní materiál. Cílem hry v Blokusu je zbavit se všech svých kamenů jejich umístěním na hrací desku. Pro umístění kamennů jsou pevně daná pravidla. Kameny každého hráče musí tvořit jednu velkou skupinu. Přesná pravidla pro umístění kamenů na hrací plochu se u jednotlivých verzí liší.
 • Brainbox (V kostce!) (67) - Řada výukových her pro děti Brainbox učí a procvičuje znalosti z různých oborů. Děti se vždy dívají na obrázek a poté musí zodpovědět jednu z připravených otázek vztahujících se buď přímo k obrázku nebo týkající se informací na něm uvedených. S Brainboxem je učení rychlejší a zábavnější! Česká řada hry Brainbox vychází pod společným titulem V kostce!
 • Carcassonne (42) - Jedna z nejznámějších moderních her, ve které vytváříte přikládáním kartiček krajinu.
 • Černé historky (22) - Černé historky jsou zapeklité, morbidní a mysteriózní záhady pro teenagery a dospělé s jakýmkoliv vztahem k hrám. Hráči se dozví pouze malou část příběhu a pomocí otázek, na které jim moderátor odpovídá pouze "ano" nebo "ne", se snaží zrekonstruovat celý krvavý příběh. Postupně vycházejí další a další sady historek různě tématicky zaměřené. Černé historky si můžete vyzkoušet stažením ukázkové verze hry.
 • Dixit (11) - Skvělá párty hra, která vás přenese do světa fantazie.
 • Dominion (14) - Dominion je hra, ve které začínáte s malým balíčkem karet, ve kterém máte pouze trochu peněz a pár vítězných bodů. Body jsou vám zatím k ničemu, ale za peníze si můžete kupovat další karty a postupně zvyšovat svůj majetek a získávat další možnosti. Originální herní systém si získal řadu fanoušků a různá rozšíření na sebe nenechala dlouho čekat. Dnes je od hry odvozena již celá kategorie (tzv. deck building) her.
 • Fazole (Bohnanza) (13) - Populární karetní hra, ve které sázíte, sklízíte a obchodujete s fazolemi všeho druhu. Postupně vyšla celá řada různých rozšíření základní hry a také několik samostatně hratelmých verzí. Doporučujeme zejména High Noon a Al Cabohne.
 • Funkenschlag (Vysoké napětí) (12) - Ve hře Vysoké napětí se stáváte majitelem firmy, která dodává elektřinu do měst. Města za dodávky platí a z vydělaných peněz kupujete palivo (uhlí, ropa, odpad a uran) a především investujete do dalšího rozvoje.
 • GIPF Projekt (8) - GIPF projekt je série abstraktních her určených pro dva hráče. Celý projekt obsahuje šestici her GIPF (1997), ZERTZ (2000), DVONN (2002), a YINSH (2003) a TZAAR (2007), který nahradil v GIPF projektu hru TAMSK (1999). Tím byl GIPF projekt uzavřen, nicméně Kris Burm nevylučuje, že časem vznikne nějaká další hra, která se stane jeho součástí. Ústřední hrou série je GIPF, který se hraje se základními kameny a doplňky kamenů, které se nazývají potenciály. Každá hra v projektu GIPF představí svůj vlastní nový potenciál. Využití potenciálů zvyšuje variabilitu hry a přidává jí další možnosti.
 • Hero Realms (23) - Hero Realms je chytlavá hra založená na postupném vytváření herního balíčku. Cílem je rozstřílet soupeře. Vyšlo několik základních sad a celá řada malých rozšíření. Hru si můžete zpříjemnit tématickou herní podložkou.
 • Na návštěvu s dárkem (11) - Pod tímto sloganem vydala společnost Piatnik celou řadu her určených především pro mladší děti. Každá z her této řady pomáhá rozvíjet schopnosti dětí. Hry z řady "Na návštěvu s dárkem" jsou díky nízké ceně dostupné každému zájemci a jak sám název napovídá, můžete je použít také jako hodnotný dárek při návštěvě známých nebo příbuzných s malými dětmi.
 • Nikitin Material (9) - Pod tímto jménem najdeme ucelenou řadu her, které u dětí vylepšují schopnost koncentrace, šikovnost a jemnou motoriku. Děti se pak později snáze učí počítat, číst i psát. Nikitin Materiál není ale určen jen těm nejmenším. Úlohy a nápady obsažené v některých produktech řady využijí s úspěchem také učitelé základních škol i středních škol. Autorem všech her jsou ruští pedagogové Lena a Boris Nikitinovi.
 • Osadníci z Katanu (23) - Vyzkoušejte si nejúspěšnější moderní deskovou hru! Objevte ostrov Katan, obchodujte, stavte cesty, vesnice a města...
 • Rory's Story Cubes (25) - Prostě hoďte kostkami a podívejte se na obrázky, které vám padly. Pak začněte skládat příběh, ve kterém se vše, co je na kostkách, objeví. Příliš nepřemýšlejte. Podívejte se na obrázky a příběh se sám začne rozvíjet. Jedinečná hra, která rozvíjí představivost a kreativitu dětí i dospělých.
 • SMART hry (47) - Hlavolamy belgické firmy SMART Games jsou určené dětem i dospělým. Spojují v sobě zábavu a rozvoj logického myšlení.
 • Star Realms (37) - Star Realms je chytlavá hra založená na postupném vytváření herního balíčku. Cílem je rozstřílet soupeře. Vyšlo několik základních sad a celá řada malých rozšíření. Hru si můžete zpříjemnit tématickou herní podložkou.
 • Ticket to Ride (20) - Ticket to Ride představuje sérii železničních her, ve kterých pomocí karet vagónů stavíte úseky tratí mezi městy v Americe, Evropě či Německu. Ticket to Ride je skvělá hra pro hraní s přáteli i v rodinném kruhu.
 • Ubongo (14) - Hra předkládá hráčům řeší geometrické hlavolamy, které řeší v omezeném čase.
 • Zooloretto (9) - Zoologická zahrada, do které si pořizujete zvířátka.
 • Žlutá řada (15) - Tzv. žlutá řada malých karetních her firmy Amigo je určena především předškolním dětem a dětem prvního stupně základních škol. Obsahuje řadu jednoduchých her (pravidla vysvětlíte do 1 min). Každá z nich rozvíjí některé z důležitých schopností a znalostí dětí (schopnost koncentrace, rozeznávání barev, počítání, rozlišování pravé a levé strany, opak, spojování podmínek, negace atd.). Většina z nich dosud česky nevyšla a není u nás běžně dostupná, Některé jsou jazykově nezávislé a s úspěchem tak můžete použít i jejich originální německé vydání.
Svět deskových her

Kubánské nám. 1268/9
100 00 Praha 10
(+420) 733 512 361

Otevírací doba
Po – Pá12:00 – 18:00
So – Nezavřeno
Pá 12.4.12:00 – 14:00