O obchodě

Historie

Internetový obchod Svět deskových her vznikl v polovině roku 2006. Snažíme se Vám nabídnout nejlepší hry z celého světa a to včetně horkých herních novinek! Hry sami testujeme, vybíráme a objednáváme pro vás ty nejlepší kousky z celého světa. Nabízíme také možnost dovozu her, které jste v naší nabídce nenašli. Naše nabídka se postupně rozrostla na více než 1200 moderních společenských her a hlavolamů.

Deskovým hrám se věnujeme déle než 15 let a drtivou většinu sortimetu známe z vlastní zkušenosti. Rádi vám s výběrem vhodné hry poradíme. Řadu her a hlavolamů si navíc můžete přímo vyzkoušet v našem předváděcím centru (jednodušší hry kdykoliv, ty složitější po dohodě nebo v rámci pravidelných herních akcí našeho obchodu).

Přijít k nám můžete také bez předchozí objednávky a vybrat si přímo na místě. K naší návštěvě a seznámení s hrami můžete využít také pravidelné herní večery (děti na kroužek deskových her) nebo další herní akce, které u nás pořádáme.

Herna přímo v obchodě

Hraní společenských her považujeme z mnoha důvodů za skvělý způsob trávení volného času s rodinou či přáteli. Herna spojená přímo s obchodem je proto splněním jednoho z našich snů. Naše ludotéka obsahující téměř 1000 různých her a hlavolamů je největší veřejně přístupnou sbírkou her v České Republice. Můžete si vyzkoušet hry před nákupem, ale hlavně u nás najdete levnou a aktivní zábavu.

O majiteli

Deskové hry se postupně staly mým největším koníčkem. Mí přátelé a známí se se mnou často radí ohledně koupě té které hry. Rozhodl jsem se proto zkusit spojit práci a záliby dohromady a vznikl tento internetový obchod.

Aktivní hráč a znalec her

 • Déle než 20 let jsem se věnoval šachu (1.česká liga) a více než polovinu této doby jsem působil také jako trenér mládeže (extraliga dorostu).
 • Během studií jsem si našel čas seznámit se i s dalšími klasickými hrami jako dáma, go, bridže apod.
 • S moderními deskovými hrami jsem se setkal poprvé v roce 1999. Od té doby jsem postupně čím dál víc propadal jejich kouzlu.
 • Zúčastnil jsem se prvních tří mistrovství ČR a prvních dvou MS ve hře Osadníci z Katanu.
 • Několik let (2002 - 2005) jsem pravidelně startoval na EuropeMasters (neoficiální mistrovství Evropy družstev).
 • Přes 3 roky jsem měl na starosti provoz portálu Hrajeme.
 • Od roku 2002 patřím mezi pravidelné návštěvníky největšího herního veletrhu SPIEL v Essenu.
 • Navštívil jsem také největší herní festivaly v Nizozemsku (Spellenspektakel) a Rakousku i další herní festivaly v Německu.
 • Pravidelně se setkávám s některými autory her i vydavateli z celého světa.
 • Vlastním více než 1000 moderních deskových a karetních her. Většina mé sbírky je k dispozici v naší herně.

Organizátor

 • Společně s Jakubem Těšínským jsme v roce 2003 po vzoru EuropeMasters založili pod názvem Čtyřpohár obdobnou soutěž v České republice.
 • Od roku 2000 pravidelně pořádám v květnu Herní víkend, na kterém se setkávají hráči z celé naší republiky, Slovenska a Polska.
 • Od roku 2016 pořádám příměstské tábory zaměřené na společenské hry a vše co s nimi souvisí (např. logické hlavolamy, únikové hry a místnosti).

Další komerční aktivity

 • Byl jsem jedním ze zakladatelů českého vydavatelství Czech Games Edition, které přináší hry především českých autorů hráčům po celém světě.

Příjemný nákup a hodně zábavy při hraní
Vám přeje


Láďa Smejkal

Svět deskových her

Kubánské nám. 1268/9
100 00 Praha 10
(+420) 733 512 361

info@svet-deskovych-her.cz

Otevírací doba
Po – Út12:00 – 18:00
Stzavřeno
Čt – Pá12:00 – 18:00
So – Nezavřeno
Herní odpoledne

Herní odpoledne

úterý 27. 2.
13:00 – 18:00

Herní večer

Herní večer

úterý 27. 2.
18:00 – 22:00

Kroužek deskových her

Kroužek deskových her

středa 28. 2.
14:30 – 16:00

Kroužek deskových her

Kroužek deskových her

středa 28. 2.
16:00 – 18:30