Deutscher Spiele Preis

Deutscher Spiele Preis

http://www.merz-verlag.com/dsp/

Ocenění je udělováno od roku 1990


2019

vítěz Na křídlech Na křídlech
vítěz  Wingspan Wingspan
2. místo Die Tavernen im Tiefen Thal Die Tavernen im Tiefen Thal
3. místo Teotihuacan: City of Gods Teotihuacan: City of Gods
3. místo Teotihuacan: Die Stadt der Götter Teotihuacan: Die Stadt der Götter
4. místo Spirit Island Spirit Island
5. místo Architects of the West Kingdom Architects of the West Kingdom
6. místo Detektiv: Po stopách zločinu Detektiv: Po stopách zločinu
6. místo Detective Detective
7. místo Podmořská města Podmořská města
7. místo Underwater Cities Underwater Cities
8. místo Newton Newton
9. místo Just One Just One
10. místo Gloomhaven (CZ) Gloomhaven (CZ)
10. místo Gloomhaven (2nd edition) Gloomhaven (2nd edition)

2018

vítěz Azul (DE) Azul (DE)
vítěz Azul (EN) Azul (EN)
vítěz Azul (CZ) Azul (CZ)
2. místo Gaia Project (DE) Gaia Project (DE)
3. místo Rajas of the Ganges Rajas of the Ganges
4. místo Clans of Caledonia Clans of Caledonia
5. místo Heaven & Ale Heaven & Ale
6. místo Pandemic Legacy: Season 2 (Yellow Edition) Pandemic Legacy: Season 2 (Yellow Edition)
6. místo Pandemic Legacy: Season 2 (Black Edition) Pandemic Legacy: Season 2 (Black Edition)
7. místo Clank!: A Deck-Building Adventure Clank!: A Deck-Building Adventure
7. místo Břink! - Velká podzemní loupež Břink! - Velká podzemní loupež
8. místo Die Quacksalber von Quedlinburg Die Quacksalber von Quedlinburg
9. místo The Mind: Souznění myslí The Mind: Souznění myslí
9. místo The Mind (DE) The Mind (DE)
10. místo Altiplano Altiplano

2017

vítěz Mars: Teraformace Mars: Teraformace
2. místo Great Western Trail: Cesta na západ Great Western Trail: Cesta na západ
2. místo Great Western Trail (EN) Great Western Trail (EN)
3. místo A Feast for Odin A Feast for Odin
4. místo Scythe (CZ) Scythe (CZ)
4. místo Scythe (EN) Scythe (EN)
5. místo First Class Unterwegs im Orient Express First Class Unterwegs im Orient Express
6. místo Kingdomino Kingdomino
7. místo Moštárna Moštárna
8. místo Captain Sonar Captain Sonar
9. místo Magic Maze (EN) Magic Maze (EN)
10. místo Wettlauf nach El Dorado Wettlauf nach El Dorado

2016

vítěz Mombasa Mombasa
2. místo Krycí jména Krycí jména
2. místo Codenames Codenames
2. místo Codenames (DE) Codenames (DE)
3. místo T.I.M.E Stories (EN) T.I.M.E Stories (EN)
4. místo Pandemic Legacy: Rok 1 (modrá krabice) Pandemic Legacy: Rok 1 (modrá krabice)
4. místo Pandemic Legacy: Rok 1 (červená krabice) Pandemic Legacy: Rok 1 (červená krabice)
5. místo Mysterium (CZ) Mysterium (CZ)
5. místo Mysterium (EN) Mysterium (EN)
6. místo Karuba Karuba
7. místo Isle of Skye: Chieftain to King Isle of Skye: Chieftain to King
9. místo 7 divů světa: Duel 7 divů světa: Duel
9. místo 7 Wonders: Duel (EN) 7 Wonders: Duel (EN)
10. místo Nippon Nippon

2015

vítěz Auf den Spuren von Marco Polo Auf den Spuren von Marco Polo
2. místo Orléans Orléans
3. místo Colt Express (EN) Colt Express (EN)
3. místo Colt Express (CZ) Colt Express (CZ)
4. místo Murano Murano
6. místo Five Tribes Five Tribes
7. místo Cacao (DE) Cacao (DE)
8. místo Machi Koro Machi Koro
9. místo AquaSphere AquaSphere
10. místo Patchwork Patchwork

2014

vítěz Russian Railroads Russian Railroads
2. místo Istanbul Istanbul
3. místo Concordia Concordia
4. místo Love Letter Love Letter
4. místo Milostný dopis Milostný dopis
5. místo Velbloudí dostihy Velbloudí dostihy
5. místo Camel Up Camel Up
6. místo Caverna: Sedláci z jeskyní Caverna: Sedláci z jeskyní
7. místo Lewis & Clark: Cesta na severozápad Lewis & Clark: Cesta na severozápad
7. místo Lewis & Clark Lewis & Clark
8. místo Rokoko Rokoko
9. místo Die Glasstraße Die Glasstraße

2013

vítěz Terra Mystica Terra Mystica
2. místo Tzolkin: Mayský kalendář Tzolkin: Mayský kalendář
3. místo Brügge Brügge
4. místo Bora Bora Bora Bora
5. místo Andor - dobrodružné legendy Andor - dobrodružné legendy
6. místo Hanabi (DE) Hanabi (DE)
6. místo Hanabi Pocket Box Hanabi Pocket Box
6. místo Hanabi Extra Hanabi Extra
6. místo Hanabi CZ Hanabi CZ
6. místo Hanabi (plechová krabička) Hanabi (plechová krabička)
7. místo Yedo DE Yedo DE
8. místo Keyflower Keyflower
9. místo Rialto Rialto
10. místo Augustus Augustus

2012

vítěz Kronika panství (Village) Kronika panství (Village)
2. místo Trajan Trajan
3. místo Hawaii Hawaii
4. místo Ora et labora (EN) Ora et labora (EN)
5. místo Helvetia Helvetia
7. místo Kingdom Builder Kingdom Builder
8. místo Las Vegas Las Vegas
9. místo Afrika (Africana) Afrika (Africana)

2011

vítěz 7 divů světa (7 Wonders) 7 divů světa (7 Wonders)
2. místo Die Burgen von Burgund Die Burgen von Burgund
3. místo Troyes Troyes
4. místo Navegador Navegador
5. místo Asara Asara
6. místo Mondo Mondo
7. místo Pantheon Pantheon
8. místo Lancaster Lancaster
9. místo Luna Luna
10. místo Strasbourg Strasbourg

2010

vítěz Fresco Fresco
2. místo Vasco da Gama Vasco da Gama
3. místo Die Tore der Welt Die Tore der Welt
4. místo Tobago Tobago
5. místo Hansa Teutonica Hansa Teutonica
6. místo Mořeplavci Mořeplavci
7. místo Údolí králů Údolí králů
8. místo Macao Macao
9. místo Vládci podzemí (Dungeon Lords) Vládci podzemí (Dungeon Lords)
10. místo Machtspiele Machtspiele

2009

vítěz Dominion Dominion
2. místo Le Havre Le Havre
3. místo Pandemic Pandemic
4. místo Farmáři (Finca) Farmáři (Finca)
5. místo Small World Small World
6. místo Valdora Valdora
7. místo Diamonds Club Diamonds Club
8. místo Through the Ages: Příběh civilizace Through the Ages: Příběh civilizace
10. místo Fauna Fauna

2008

vítěz Agricola Agricola
2. místo Doba kamenná (Stone Age) Doba kamenná (Stone Age)
3. místo Kuba (Cuba) Kuba (Cuba)
4. místo Im Jahr des Drachen (Rok draka) Im Jahr des Drachen (Rok draka)
5. místo Tribun Tribun
6. místo Hamburgum Hamburgum
7. místo Galaxy Trucker (1.vydání) Galaxy Trucker (1.vydání)
7. místo Galaxy Trucker Galaxy Trucker
8. místo Keltis Keltis
9. místo Wie verhext! Wie verhext!
10. místo Metropolys Metropolys

2007

vítěz Pilíře země Pilíře země
2. místo Notre Dame Notre Dame
3. místo Vikingové Vikingové
4. místo Yspahan Yspahan
dětská hra Burg Appenzell Burg Appenzell
5. místo Zooloretto Zooloretto
6. místo Die Baumeister von Arkadia Die Baumeister von Arkadia
7. místo Imperial Imperial
8. místo Maestro Leonardo Maestro Leonardo
9. místo Thebes (Théby) Thebes (Théby)
10. místo Colosseum Colosseum

2006

vítěz Caylus Caylus
2. místo Poštovní Kurýr (Thurn und Taxis) Poštovní Kurýr (Thurn und Taxis)
3. místo Antike Antike
4. místo Blue Moon City Blue Moon City
8. místo Hacienda Hacienda
9. místo Augsburg 1520 Augsburg 1520

2005

vítěz Louis XIV. (Ludvík XIV.) Louis XIV. (Ludvík XIV.)
2. místo Niagara Niagara
4. místo Ubongo Ubongo
6. místo Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní
7. místo Shadows Over Camelot Shadows Over Camelot
8. místo Jambo Jambo
9. místo Das Zepter von Zavandor Das Zepter von Zavandor
10. místo To je život! (That's Life!, Verflixxt!) To je život! (That's Life!, Verflixxt!)

2004

vítěz Sankt Petersburg Sankt Petersburg
2. místo San Juan San Juan
3. místo Goa - Die nächste Expedition Goa - Die nächste Expedition
3. místo Goa Goa
5. místo Genial Genial
6. místo Ticket to Ride Ticket to Ride
7. místo Raja (Maharaja) Raja (Maharaja)
8. místo Finstere Flure Finstere Flure

2003

vítěz Amun Re Amun Re
2. místo Alhambra Alhambra
5. místo Domaine (Löwenherz) Domaine (Löwenherz)
7. místo Mare Nostrum Mare Nostrum
9. místo Coloretto Coloretto

2002

vítěz Puerto Rico (Portoriko) Puerto Rico (Portoriko)
2. místo Trans America Trans America
4. místo Villa Paletti Villa Paletti
5. místo Mexica Mexica
10. místo Magellan Magellan

2001

vítěz Carcassonne Carcassonne
2. místo Medina Medina
4. místo Evo Evo
6. místo Cartagena Cartagena
6. místo Cartagena Cartagena
8. místo Babel Babel

2000

vítěz Taj Mahal Taj Mahal
vítěz Taj Mahal Taj Mahal
2. místo Torres Torres
3. místo Die Fürsten von Florenz (Knížata Florentská) Die Fürsten von Florenz (Knížata Florentská)
4. místo La Citta La Citta
6. místo Citadela Citadela
9. místo Morgenland Morgenland
10. místo Bláznivá Zoo Bláznivá Zoo

1999

vítěz Tikal Tikal
2. místo Ra Ra
4. místo Samurai Samurai
4. místo Samurai (RGG) Samurai (RGG)

1998

vítěz Euphrat & Tigris (Eufrat a Tigris) Euphrat & Tigris (Eufrat a Tigris)
2. místo Ursuppe (Primordial Soup) Ursuppe (Primordial Soup)
3. místo Elfenland Elfenland
4. místo Durch die Wüste (Pouští) Durch die Wüste (Pouští)
8. místo Caesar & Cleopatra Caesar & Cleopatra

1997

2. místo Osadníci z Katanu - Karetní hra Osadníci z Katanu - Karetní hra
5. místo Fazole (Bohnanza) Fazole (Bohnanza)

1996

vítěz El Grande Big Box El Grande Big Box
vítěz El Grande El Grande

1995

vítěz Catan: Osadníci z Katanu Catan: Osadníci z Katanu

1994

vítěz 6 bere! 6 bere!
3. místo Manhattan Manhattan

1993

vítěz Modern Art Modern Art
vítěz Modern Art Modern Art

1990

vítěz Adel Verpflichtet Adel Verpflichtet