Jak vybrat hru?

Vybrat správnou hru není jednoduché. Rádi vám s výběrem hry pomůžeme. Před samotným výběrem hry je vhodné zodpovědět si několik otázek. Zejména pokud nekupujete hru pro sebe, ale vybíráte dárek, je vhodné zjistit o vkusu obdarovaného co nejvíce. Máte pak výrazně větší šanci, že si nejen splníte povinnost, ale uděláte dárkem opravdu radost!

Pro koho je hra určena?

Je důležité vědět, pro koho je hra určena. Vybíráte hru pro syna, přítelkyni nebo pro babičku? Zejména u menších dětí je věk velmi podstatný. Nechcete koupit ani příliš jednoduchou, ani příliš složitou hru. Zjistěte si tedy minimálně pohlaví a přibližný věk).

S kým ji bude hrát?

Zvažte, při jakých příležitostech se bude hrát. Existují hlavolamy a solitérní hry, při kterých si člověk vystačí sám.

Většina lidí, ale má ve svém okolí nějaké spoluhráče (přítel(kyně), manžel(ka), sourozenec, kamarád(ka), děti, rodiče). Nejčastějším požadavkem je, aby bylo možnu hru hrát ve dvou i více (typicky 2-5 hráčů) hráčích. Ne vždy je ale vhodné tyto dva požadavky spojovat. Řada skvělých her je určena pouze pro více hráčů a naopak podstatná část výborných her pro dva nelze hrát ve větším počtu hráčů.

Specifickou kategorií jsou hry určené pro větší skupinky (6 i více hráčů), většinou jde o jednodušší párty hry.

Kolik plánuji za dárek utratit?

Při vybírání dárku je nutné zohlednit rozpočet. Kvalitní hry stojí zhruba od 200 Kč až po 2500 Kč. Pokud hledáte levnou hru pro dětí pozvané na oslavu narozenin kamaráda, nejspíše skončíte u malé karetky. Na cenové hladině kolem 500 Kč už vám může podařit koupit větší krabice, což zejména děti ocení :-) Kupujete-li hru k životnímu výročí, poohlédnete se nejspíše po výpravné deskovce.

Ale pozor, ne vždy ale vyšší cena musí znamenat kvalitnější herní zážitek. Pokud si nejste výběrem jisti, je lepší zvolit levnější variantu. I za málo peněz můžete někomu udělat velkou radost.

Jak dlouhá a náročná má hra být?

Velmi záleží, jestli kupujete dárek zkušeným hráčům, kteří si libují v několikahodinových epických hrách, pro příležitostné hráče nebo chcete obdarovaného teprve do světa her zasvětit. Pomůže, když víte, zda dotyčný je zvyklý hrát a jaké hry preferuje (náročnost, délka, herní principy) a třeba i zda zvládne hry v angličtině.

Náročnost hry je samozřejmě potřeba uzpůsobit také nejčastějším spoluhráčům.

Jaké téma se bude líbit?

Protože je nabídka her opravdu široká, většinou dokážeme při výběru přihlédnout i k oblíbeného tématu, profesi či zálibám (hlavolam s autíčky nebo bojovou hru pro kluka, Pandemic pro paní doktorku, …) nebo přímo oblíbenému hernímu světu (Carcassonne, Osadníci z Katanu, …).

Herní odpoledne

Herní odpoledne

úterý 4. 4.
13:00 – 18:00

Herní večer

Herní večer

úterý 4. 4.
18:00 – 22:00

Kroužek deskových her

Kroužek deskových her

středa 5. 4.
16:00 – 18:30

Herní odpoledne

Herní odpoledne

úterý 11. 4.
14:00 – 18:00

Herní večer

Herní večer

úterý 11. 4.
18:00 – 22:00

Wings of Prague

Wings of Prague

21.4. 17:00 – 23.4. 14:00
mezinárodní setkání příznivců hry